Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün Ebediyete İntikalinin 80. Yıl Dönümü Münasebetiyle Tören Yapıldı
 
        
        Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK 'ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü münasebetiyle Cumhuriyet Parkı'nda  Çelenk Sunma Töreni düzenlendi.  
 
 
        Törene, İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Hikmet DENGEŞİK, Kuzey Deniz Saha Komutanlığı Temsilcisi, Şişli Belediye Başkanı, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulması ile tören başladı. Törende, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına iki dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ardından İstiklal Marşımız okunarak Bayrağımız göndere çekildi ve yarıya indirildi. Çelenk Sunma Töreninin sona ermesi ile birlikte Atatürk İnkılâp Müzesi’ne hareket edildi. 
 
 
        İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Hikmet DENGEŞİK, Atatürk’ün Çalışma Odasına buket sunumunu gerçekleştirdi. İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Hikmet DENGEŞİK, Müze Şeref Defterine günün anlam ve önemine dair duygu ve düşüncelerini ifade etmesi ve müzenin gezilmesi ile tören sona erdi.