Sevgili Çocuklar,
 
 
2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarısını bu hafta tamamlıyoruz. Alacağınız karneler sadece sizlerin değil aynı zamanda ailenizin ve biz yöneticilerin de karneleridir. Devlet olarak sizlerin daha iyi mekânlarda, daha iyi şartlarda eğitim almanızı sağlamak için çalışmalara aralıksız devam ediyoruz. Ancak sadece mekânların iyileştirilmesinin eğitim seviyesini yükseltmek için yeterli olmadığını biliyoruz. Bu anlamda bizler, ailenin, öğretmenin ve toplumun da işbirliği ile eğitim seviyemizi daha ileriye taşıyabilmek için daha çok çalışmamız gerektiğinin de farkındayız. Başka bir yönüyle eğitim insan davranışındaki olumlu değişikliklerdir. Amacımız sadece akli ilimlerle çocuklarımızı bilgilendirmek değil aynı zamanda çocuklarımızın modern, çağdaş bir insanda bulunması gereken davranış ve özelliklerden de haberdar olmalarını sağlamaktır.
 
 
Kıymetli Veliler,
 
 
Başarı elbette takdir edilecek önemli bir göstergedir, ancak çeşitli nedenlerden dolayı istenilen düzeyde başarıyı yakalayamamış çocuklarımıza da bir şans daha vermek, onların eksikliklerini öğretmenlerle, okul idareleriyle işbirliği halinde gidermek durumundayız. Çocuklarımızın başarısıyla gurur duyuyorsak, başarısızlık durumunda kendimizde de hata aramamız ve kendimizi de sorgulamamız gerekir. Çocuklar bizim geleceğimiz, büyük ve güçlü Türkiye’nin güvencesidir. Onları en iyi şekilde bilgilerle donatmak, eğitim ve öğretim süreçlerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamak zorundayız. Ümit ediyorum ki ikinci dönem daha etkili ve daha verimli bir dönem olacaktır.
 
 
Kıymetli Öğretmen ve İdareciler,
 
 
Sizler, yarınların inşasında çok büyük sorumluluk üstlenmiş birer eğitim neferi ve geleceğimizin mimarlarısınız. Bilmelisiniz ki yetiştirdiğiniz her öğrenci vatanımızın, milletimizin, ülkemizin inşasında yarınlarımızın en büyük teminatı olacaktır. Bu duygularla öğrencilerimizin başarılarının devamını dilerken, başarılarında katkıları olan veli, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyorum.