Şişli Kaymakamımız Ali Fuat TÜRKEL’in 2018-2019 Eğitim-Öğretim I. Dönem Kapanış Mesajı
 
 
Sevgili Çocuklar,
 
 
Bugün, 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sonuna geldik. Karne notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Tatilinizi kitap okuyacağınız, sosyal faaliyetlere daha çok vakit ayırabileceğiniz bir dinlenme zamanı olarak değerlendirmelisiniz. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de dediği gibi: “Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”
 
 
Kıymetli Veliler;
 
 
Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımızı sadece birinci dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Çocuklarımızın ikinci dönemde eksiklerini tamamlayıp daha başarılı olmaları, öğretmenleri ile iletişim içerisinde birlikte hareket ederek, onlara vereceğiniz destekle mümkün olacaktır.
 
 
Kıymetli Öğretmen ve İdareciler,
 
 
Sizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur.” sözlerinde ifade ettiği gibi; ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz göstermektesiniz. Çocuklarımıza verilen bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum oluşturulacaktır.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizin başarılarının devamını dilerken, başarılarında katkıları olan veli, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyorum.  Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.