Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
 
Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 tarihinde millî iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine, menfur bir kalkışmaya maruz kalmıştır. Hain FETÖ terör örgütünün şer çetesi mensupları tarafından devletin uçakları, tankları ve silahları ile milleti vatansız, bayraksız, devletsiz bırakma niyetiyle yapılan bu hain girişim milletin iradesi ve tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur.
 
15 Temmuz Destanı’nın ve milletimizin kahramanlıklarının gelecek nesillere aktarılması, anlatılması ve bu mücadelede göğsünü siper ederek canlarını feda eden şehitlerimizin anılmaları ve hatırlanmaları hepimizin en önemli görevidir.
 
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ile birlikte, Milli Birlik Günü olarak da kutladığımız bu anlamlı zafer gününde, başta ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek şehitlik mertebesine ve onuruna erişen şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.