Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK’ın Veda Mesajı
 
 
Her başlangıç bir bitişe, her bitiş yeni başlangıçlara gebedir. Resmi Gazetede yayımlanan 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şişli gibi önemli bir metropol merkezinden biraz uzağa, ülkemizin güzide bir şehrine, Hakkari’ye, Vali olarak atanmam sebebiyle aranızdan ayrılma zorunluluğum belirmiştir.
 
 
Türkiye’nin en önemli bilim, kültür, sanat ve eğitim merkezi olan Şişli’de görev yapmış olmaktan büyük bir memnuniyet duyduğumu özellikle ifade etmek istiyorum. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” anlayışından hareketle tüm kamu görevlisi arkadaşlarım,   yerel yönetimler ve saygıdeğer Şişli halkıyla büyük bir dayanışma, yardımlaşma ve gönül birliği içerisinde, adaletli ve hakkaniyetli bir şekilde sevgi, hoşgörü, tarafsızlık ve eşitliği hizmetimizin şiarı sayarak hizmet götürme arzu ve isteğiyle çalıştık. Mesai arkadaşlarımla Şişli’nin gelişmesi, kalkınması ve her bir ferdinin güven içerisinde yaşamasını sağlamak ve ilçemizi daha iyi bir noktaya ulaştırmak için büyük bir gayret ve samimiyet örneği sergiledik. Bu güzide ilçede siz değerli hemşerilerimize hizmet etmekten büyük bir onur duydum. İstanbul’un incisi, huzur ilçesi Şişli; tarih ve kültürel dokusu; sanata, kültüre, spora değer veren; çağdaş, modern, çalışkan, hoşgörülü, sevecen, sıcakkanlı insanlarıyla benim yaşamımda unutulmayacak bir yer edinmiştir. Yeni görevim sizlerden bir ayrılık değil, samimi dostluklarımın farklı bir mekânda devamı anlamına gelmektedir. Çünkü vatanımızın her bir köşesi sizler gibi kıymetli dostlukların arenası olduğu kadar yeşerdiği ve boy attığı samimi mahallerdir.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle başta beni bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman SOYLU’ya çok teşekkür ederim. Şişli’de bulunduğum süre içerisinde çalışmalarımda bana yardımcı olan tüm mesai arkadaşlarıma, kıymetli yerel yönetimlerimize, sivil toplum kuruluşlarına, esnaf teşkilatlarına, muhtarlarımıza, siyasi parti ilçe teşkilatlarına, bütün basın mensuplarımıza ve tüm Şişlili hemşerilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyor her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.