Şişli’de Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlandı
 
 
Türk Milletinin tarihte eşi benzeri görülmemiş kahramanlık destanları yazarak gerçekleştirdiği, Milli Mücadelenin sonunda kurulan Cumhuriyetimizin 95. yıl dönümü dolayısıyla Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK 29 Ekim Pazartesi günü saat 09:15’te Şişli Öğretmenevinde tebrikleri kabul etti.
 
 
Ardından Nişantaşı Nuri Akın Anadolu Lisesi'nin düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenine geçildi. Burada düzenlenen törene, başta Şişli Kaymakamımız İdris AKBIYIK, Şişli Belediye Başkanı, daire amirleri, mahalle muhtarları, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 
 
 Kaymakamımız İdris AKBIYIK, yaptığı konuşmada 29 Ekim gününün, birlik ve beraberliğimizin önemini vurguladı. Bütün vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını kutlayan Kaymakamımız, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Töreninin hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
 
 Ardından öğrencilerin hazırlamış oldukları oratoryo ile şiir ve müzik dinletileri sunuldu. Tören, İlçemizde düzenlenen Cumhuriyet konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ve halk oyunları gösterimi ile sona erdi.