Şişli Kaymakamımız Ali Fuat TÜRKEL’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı
 
Sevgili Çocuklar;
 
 
Bugün sizin bayramınız olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Aynı zamanda, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 99. yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
 
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi İstiklal Mücadelemizi başarıyla yöneterek bağımsızlığımızın kazanılmasında büyük payı olan, hepimizin iftihar ettiği bir kurumdur.
 
 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk halkın iradesinin her şeyin üstünde olduğunu “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir!” sözleri ile tüm dünyaya duyurmuş ve bu önemli günü siz çocuklara bayram olarak armağan etmiştir.
 
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, dünyadaki ilk ve tek çocuk bayramı olmakla birlikte Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.
 
 

            Sevgili Çocuklar; sizler de milletimizin gelecekte gelişmiş toplumlar arasında söz sahibi olması, çağdaş medeniyetler seviyesini yakalaması, büyük ve güçlü Türkiye idealini gerçekleştirebilmesi için en iyi şekilde kendinizi yetiştirmelisiniz. Bu bayram sizler için şenlik, milletimiz için gurur günüdür. Sizler Türk milletinin ve devletinin geleceği, sevinci ve ümit kaynağısınız. Sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz.
 
 
Bizler, çocuklarımızın kendine güvenen, çağın ruhunu anlayan, teknolojiye hâkim, girişimci, ufku ve vizyonu geniş, değerlerine bağlı, kültür ve medeniyetimizi daha ileri noktalara taşıyacak bireyler olarak yetişmesine büyük özen gösteriyoruz.
 
 
İnanıyoruz ki; çocuklarımız zengin kültürümüzden, bağımsızlık mücadelemizden, demokrasinin değerlerinden güç alarak ülkemizi daha da ileri seviyelere götüreceklerdir.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletimize hizmette bulunan ve ebediyete intikal eden Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarını, bizleri zafere taşıyan Aziz Şehitlerimizi, aramızdan ayrılan Şanlı Gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyorum.