Şişli’de ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ Programı
 
 

        Şişli'de "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" programı, 18 Mart 2019 Pazartesi günü saat 09:30'da Cumhuriyet Parkı Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni ile başladı. Şişli Kaymakamımız Ali Fuat TÜRKEL, Kuzey Deniz Saha Komutanlığı ve Şişli Belediye Başkanı Cumhuriyet Parkı Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunu gerçekleştirdi.

 

 

        Törende, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anısına saygı duruşu yapıldı ardından Bayrağımızın göndere çekilmesi ile birlikte İstiklal Marşı'mız okundu. Törene, Şişli Kaymakamımız Ali Fuat TÜRKEL, Kuzey Deniz Saha Komutanı, Şişli Belediye Başkanı, Kurum Amirleri, mahalle muhtarları, öğretmen, öğrenci ve Şişlili vatandaşlar katıldı.


 

        Çelenk sunma töreni sonrası, Şişli Kaymakamımız Ali Fuat TÜRKEL, ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ dolaysıyla Zincirlikuyu İsov Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen programa katıldı.

 

 

        Okul programının ardından, Kaymakamımız Ali Fuat TÜRKEL, '18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’ programı dahilinde Şehit Aileleri ile öğlen yemeğinde bir araya geldi. Yemekte Şehit ailelerine hitaben konuşan Kaymakamımız:"Bugün, Türk savaş tarihine altın harflerle yazılan “Çanakkale Zaferi”nin 104. yıl dönümünü kutlamanın ve mukaddes vatanımız için canlarını çekinmeden feda edenlerin “Şehitler Günü”nü anmanın büyük onurunu yaşamaktayız. Bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere; bu mücadeleye katılan Türk ordusunun kahraman mensuplarını, vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun." diyerek günün önemine dair duygularını ifade etti.